ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ୭ ଟି ଜିନିଷ..


956
Keep these 7 things at home to attract Mother Lakshmi.
Keep these 7 things at home to attract Mother Lakshmi.

ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ କୁହାଯାଏ | ଯେଉଁ ଘରେ ଧନର ଅଭାବ ସର୍ବଦା ଲାଗି ରହୁଥାଏ ସେ ଘରୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଚାଲାଯାଇ ଥା’ନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ | ସମସ୍ତେ ଚାହିଁ ଥା’ନ୍ତି ତୀଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହନତ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଆସୁ |  କାରଣ ଧନ ସମ୍ପତ୍ତି ମନୁଷ୍ୟକୁ ଆରାମଦାୟକ ଜୂବନ ଦେଇଥାଏ ଓ ମନୁଷ୍ୟର ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକତା ପୁରା କରିବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ରଖି ଥାଏ |  ତେଣୁ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପା ନିଜ ଘରେ ଏବଂ ପରିବାରେ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି । ମାତାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା ମଧ୍ୟ କରିଥା’ନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଜ୍ୟୋତିଷ ଏବଂ ତନ୍ତ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ରହିବ । ଜ୍ୟୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ  ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ୭ଟି ଜିନିଷର ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଏହି ୭ଟି ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ବହୁତ ଶୁଭପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଜିନିଷ ଗୁଡିକ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିଥାଏ ଓ ଅଭୀବ ଅସୁବିଧା ଦୂରେଇ ଯାଇ ଥାଏ | ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ୭ଟି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ ଯାହା ନିମ୍ନରେ ପ୍ରଦତ୍ତ:-
୧- ପାରଦ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ପ୍ରତିମା: ଯଦି ଆପଣ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଘରେ ପାରଦରେ ନିର୍ମିତ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ପ୍ରତିମା ରଖିବା ଉଚିତ । ଏହି ପାରଦ ସ୍ୱରୂପ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ସବୁ ଇଛା ପୂରଣ ହୋଇଥାଏ ।
୨-ଦକ୍ଷିଣାବର୍ତ୍ତୀ ଶଙ୍ଖ: ଦକ୍ଷିଣାବର୍ତ୍ତୀ ଶଙ୍ଖକୁ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ପ୍ରତି ସ୍ୱରୂପ କୁହାଯାଏ । ଏହା ସହିତ ଏହାକୁ ଧନ ସମ୍ପଦ, ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ପ୍ରତୀକ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ । ଏହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ଘରେ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।
୩-କଉଡି: କୁହନ୍ତି କି ଘରେ କଉଡି ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ରହେ ନାହିଁ । ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ କଉଡି ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଭଉଣୀ ଅଟେ । କଉଡି ଆପଣଙ୍କୁ ଖରାପ ନଜର ଏବଂ ସଙ୍କଟ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବ ।
୪- କୁବେର ଦେବତାଙ୍କ ଫଟୋ ବା ଯନ୍ତ୍ର: କୁବେରଙ୍କୁ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଧନର ଦେବତା କୁହାଯାଏ । ସେଥି ପାଇଁ ଘରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ସହିତ କୁବେର ଦେବତାଙ୍କର ମୂର୍ତି କିମ୍ବା ଫଟୋ ବା ଯନ୍ତ୍ର ରଖି ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ ।
୫- ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାଦୁକା: ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପା ପାଇବା ପାଇଁ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଚାନ୍ଦିରେ ତିଆରି ପାଦୁକା ପୂଜା ଘରେ ବା ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।
୬-କମଳ ମଞ୍ଜି: କମଳ ମଞ୍ଜି ବା ପଦ୍ମଫୁଲର ମଞ୍ଜିର ପ୍ରୟୋଗ ପୂଜା ପାଠ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରର ଜପ ପାଇଁ କରାଯାଏ । ଘରେ ପୂଜା କରୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପଦ୍ମଫୁଲର ମଞ୍ଜିର ମାଳା ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ବିଶେଷ କୃପା ହୋଇ ଥାଏ । ଆପଣ ଏହାର ମାଳାକୁ ଧାରଣ ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ ।
୭-ଶ୍ରୀ ଯନ୍ତ୍ର: ଶ୍ରୀ ଯନ୍ତ୍ର ଏପରି ଏକ ଚମତ୍କାରୀ ଯନ୍ତ୍ର ଅଟେ ଯାହାକୁ ଘରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କର ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଇ ଥାଏ । ଏହି ଶୁଭ ଯନ୍ତ୍ର ଧନ, ସମ୍ପତ୍ତି, ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧି ଲାଭ ତଥା ଋଣ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଘରେ ପୂଜା ସ୍ଥଳରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।
ଏପରି ଶାସ୍ତ୍ର ଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ତଥ୍ୟ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ ସହ ଯୋଡି ହୋଇ ରହନ୍ତୁ | ଓଁ ମହା ଲକ୍ଷ୍ମୈ ନମଃ !


What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format